• July 19, 2024
 • اشتباهات رایج در بازاریابی از دید دکتر میثم شکری ساز

  اشتباهات رایج در بازاریابی از دید دکتر میثم شکری ساز

  از نگاه دکتر میثم شکری ساز اشتباهات  رایج در بازاریابی مانع از رشد برند و کسب و کار شما خواهند شد. بزرگترین اشتباهات رایج در دیجیتال مارکتینگ در نهایت به شکست در کسب و کار شما منجر می شوند.

  بازاریابی دیجیتال حوزه ای پویا و رقابتی است که مستلزم یادگیری و سازگاری مداوم با دنیای دیجیتال می باشد.

  دنیای امروز عصر اینترنت است. به عبارت دیگر به جرات می توان گفت که بازاریابی دیجیتال نقش بسیار مهمی در موفقیت کسب و کارها، برندها، محصولات و خدمات متعدد دارد.

  با این حال، اشتباهات رایج در بازاریابی مانع از همه این مزایا خواهند شد.

  در این مقاله سعی شده است تا بزرگترین اشتباهات رایج در دیجیتال مارکتینگ و  راهکارهای رفع آنها ارائه شود.

  با ما همراه باشید.

  اشتباهات بازاریابی دیجیتال +۱۳ اشتباه کلیدی

  با ما همراه باشید تا به بررسی اشتباهات رایج در بازاریابی بپردازیم.

  1. عدم توجه به طراحی وبلاگ
  2. کنار گذاشتن رسانه های اجتماعی
  3. بی توجهی به کاربران موبایل
  4. نادیده گرفتن ارائۀ کدهای تخفیف و تبلیغات
  5. بی توجهی به اهمیت تحقیق کلمات کلیدی
  6. هدف قرار دادن یک مخاطب گسترده
  7. داشتن خدمات مشتری فرعی و سطح پایین
  8. بی توجهی به رقبا
  9. عدم استفاده از تایید اجتماعی یا social proof
  10. نداشتن یک استراتژی واضح
  11. عدم موفقیت در تبدیل ترافیک وب به مشتریان
  12. طراحی سایت ضعیف و بدون مطالب ارزشمند
  13. عدم پیگیری لیدهای آنلاین

  تدوین استراتژی های مشخص برای کسب و کار خود را جدی بگیرید.

  اشتباهات رایج در دیجیتال مارکتینگ و راهکارهای رفع آنها

  1. عدم توجه به طراحی وبلاگ

  طبق صحبت های دکتر میثم شکری ساز یکی از مهم ترین اشتباهات رایج بازاریابی محتوایی نداشتن وبلاگ است. به یاد داشته باشید که علاوه بر بازاریابی برای کسب و کارتان باید سعی کنید به عنوان یک رهبر مورد اعتماد در حوزه خود مطرح شوید. انتشار محتوای وبلاگی که ارزشمند، آگاهانه و در دسترس باشد، شما را به عنوان صدایی برای اعتماد معرفی می کند. علاوه بر این، هر پستی در وبلاگتان یک صفحه نمایه شده برای سایت شما خواهد بود. صفحات نمایه شده بیشتر منجر به نمایش سایت شما در نتایج جستجوی گوگل خواهند شد.

  در طراحی وبلاگ توجه به تعاملی بودن آن بسیار مهم است.

  برای این کار می توانید در بخشی از وب سایت خود از طریق چت آنلاین، طرح پرسش، دریافت نظرات و غیره با کاربران ارتباط برقرار نمایید. همچنین برای بالا بردن سئو سایت خود می توانید بخشی از مصاحبه های مربوط به  متخصصان موفق در حوزه کاری خود را نیز اضافه کنید.

  • کنار گذاشتن رسانه های اجتماعی

  از دیدگاه دکتر میثم شکری ساز یکی دیگر از بزرگترین اشتباهات رایج دیجیتال مارکتینگ عدم توجه به رسانه های اجتماعی است. شبکه های اجتماعی یکی از راه های ضروری برای تبدیل لیدهای آنلاین به مشتری هستند.

  انتشار محتوای منحصر به فرد، دستیابی به مخاطبان جدید و تعامل با کاربران به شما کمک می کنند تا کسب و کار خود را به صورت آنلاین تبلیغ نمایید. با این حال یکی از اشتباهات رایج بازاریابی شبکه های اجتماعی این است که محتوای تمامی این رسانه ها یکسان و کپی از همدیگر باشند. بهتر است در هر کدام از رسانه های اجتماعی با توجه به کاربران منحصر به فردتان و مطابق با سلیقه و نیاز آنها تبلیغ نمایید.

  در نهایت سعی نکنید همه این کارها را خودتان انجام دهید. برای پیشبرد بهتر تبلیغات محتوایی، ویدئویی و غیره دست به دامان تخصص و دانش یک مدیر رسانه اجتماعی مجرب شوید.

  اشتباهات رایج در دیجیتال مارکتینگ

  چند اشتباه رایج دیگر در بازاریابی

  • بی توجهی به کاربران موبایل

  آیا می دانید که تقریبا نیمی از ترافیک وب در سراسر جهان به مرورگر تلفن همراه اختصاص دارد؟ با این اوصاف از قلم انداختن کاربران موبایل از مهم ترین اشتباهات رایج در بازاریابی به شمار می رود. از این رو در کنار بهینه سازی سایت خود سعی کنید تا آن را برای کاربران تلفن همراه نیز بهینه نمایید. با این کار زمان بارگذاری به همان سرعتی انجام خواهد شد که روی دسکتاپ صورت می گیرد. طراحی سایت باید برای مشاهده در موبایل سازگاری داشته باشد.

  • نادیده گرفتن ارائۀ کدهای تخفیف و تبلیغات

  از زبان دکتر میثم شکری ساز عدم توجه به ارائه کدهای تخفیف ها و تبلیغات از اشتباهات رایج در دیجیتال مارکتینگ می باشد که غالباً تازه کارها از آن چشم پوشی می کنند. یک نظرسنجی معتبر نشان می داد که دو سوم مشتریان صرفاً به دلیل تخفیف یک خرید ناخواسته انجام داده‌اند. کدهای کوپن آنلاین یا پیشنهادهایی با زمان محدود پاپ آپ های عالی برای سایت شما هستند، به خصوص در صفحه فرود یا زمانی که ممکن است کاربر سبد خرید خود را در نیمه راه رها کند. سایت شما همچنین باید یک فراخوان برای اقدام به خرید یا دریافت خدمات داشته باشد. برای این کار یک تبلیغ جذاب و کاربرپسند انگیزه ای بزرگ را ایجاد خواهد کرد.

  • بی توجهی به اهمیت تحقیق کلمات کلیدی

  از مهم ترین اشتباهات رایج بازاریابی محتوایی عدم توجه به تحقیقات کلمات کلیدی است. مشتریان بالقوه باید بتوانند شما را به صورت آنلاین پیدا کنند بنابراین تمرکز بر سئو ضروری می باشد. در ابتدای کار مرتبط ترین کلمات کلیدی کسب و کارتان را مشخص نمایید.

  سعی کنید کلماتی را انتخاب نمایید که حجم جستجوی بالایی دارند و رتبه بندی آنها نسبتا آسان است. در مرحله بعد به بررسی جایگاه هر کدام از کلمات کلیدی و میزان ترافیکی که دریافت می کنند بپردازید.

  تحقیقات بازار را برای غلبه بر اشتباهات رایج در بازاریابی را فراموش نکنید.

  فاحش ترین اشتباهات رایج در بازاریابی

  • هدف قرار دادن یک مخاطب گسترده

  از نظر دکتر میثم شکری ساز هدف قرار دادن کل جمعیت از فاحش ترین اشتباهات رایج در بازاریابی است. صرف بودجه بازاریابی برای دستیابی به کاربران بیشمار به هیچ وجه کار منطقی و استفاده کارآمد از پولتان نیست.

  یک بازار هدف تعریف شده و مشخص در حقیقت منجر به سرنخ های مرتبط بیشتری خواهد شد.

  برای کسب اطلاعات در مورد مخاطبان خود بر فرضیات و حدس ها تکیه نکنید. برای تعیین مخاطبان هدف و بهترین راه برای دستیابی به آنها تحقیقات بازاریابی را باید انجام دهید.

  این مطلب ادامه دارد…