• July 19, 2024
 • کمپین بازاریابی از دیدگاه دکتر میثم شکری ساز

  کمپین بازاریابی از دیدگاه دکتر میثم شکری ساز

  به گفته دکتر میثم شکری ساز کمپین بازاریابی مجموعه ای از فعالیت های سازمان یافته، استراتژیک و مرتبط می باشد که هدفش درک و تحقق اهداف تجاری خاص است و معمولاً به ارتباط با مشتری یا فروش مربوط می شود.

  انواع کمپین تبلیغاتی همگام با استراتژی های بازاریابی موجود به انتقال ارزش پیشنهاد تجاری شما به مخاطبان هدف تان کمک بزرگی می کنند.

  چرا کمپین های بازاریابی اینقدر اهمیت دارند؟

  به اعتقاد دکتر میثم شکری ساز انواع کمپین تبلیغاتی امروزه نه فقط برای کسب و کارهایی که هدفشان کسب سود بیشتر است، بلکه حتی برای سازمان های غیر دولتی بسیار مهم هستند.

  مزایای اجرای کمپین بازاریابی موثر

  • یکی از بهترین مزایای نمونه کمپین بازاریابی این است که به ایجاد آگاهی و شناخت برند کمک بزرگی می کند. بهترین نمونه های کمپین تبلیغاتی محصول یا خدمات شما را به مخاطبان بیشتری معرفی می کنند و باعث می شوند تا جایگاه تان در بازار و در دید مشتریان بالقوه برجسته تر شوند. همچنین رقبای شما را در سایه رها می کنند.
  • از زبان دکتر میثم شکری ساز بهترین نمونه کمپین بازاریابی از طریق محتوای تعاملی، محتوای تولید شده توسط کاربر (UGC)، تعاملات رسانه های اجتماعی و پیام های شخصی به تقویت هر گونه تعامل و مشارکت کمک می نماید و مشتریان بالقوه را تشویق می کند تا با نام تجاری شما همذات پنداری بیشتری داشته باشند.
  • هدف اکثر کمپین های بازاریابی آشکار است و این هدف چیزی جزء فروش نیست. آنها می توانند این هدف را از طریق پیام های هدفمند، تبلیغات و فراخوان به اقدام (calls to action) تضمین نمایند که منجر به جذب مشتریان بیشتر می شود.
  انواع کمپین تبلیغاتی

  سایر مزایا

  • از دید دکتر میثم شکری ساز یکی از مهم ترین مزایای کمپین بازاریابی این است که به شما این امکان را می دهد تا بتوانید پیشنهادات فروش منحصر به فرد خود (USPs) را برجسته نمایید و برند خود را از رقبای تان متمایز کنید.
  • بسیاری از کمپین های بازاریابی شامل فرم های مربوط به تولید لیدهای آنلاین یا نقاط جمع آوری داده ها هستند که اطلاعات ارزشمند مشتری را جمع آوری می کنند. اطلاعاتی که می توانید برای تلاش های بازاریابی آینده و شناخت بهتر مخاطبان هدف خود از آنها استفاده کنید.
  • با ردیابی عملکرد انواع کمپین تبلیغاتی می توانید اثربخشی تلاش های بازاریابی خود را اندازه گیری کنید. تحلیل ROI (بازده سرمایه گذاری) به بهینه سازی کمپین های آینده برای به حداکثر رساندن بازده کمک می کند.
  • کمپین های بازاریابی می توانند بر نحوه دیده شدن برند شما در بازار تأثیر بگذارند. پیام رسانی مداوم، برند سازی و تقویت ارزش پیشنهادی مسیر هایی برای رسیدن به یک موقعیت پایدار و مطلوب در بازار می باشند.

  ۸ ویژگی کمپین های بازاریابی موفق

  بر باور دکتر میثم شکری ساز یک نمونه کمپین بازاریابی موفق با برنامه ریزی عالی و هدفمند همراه است که با استفاده از رسانه مناسب و ایده آل و همچنین در زمان مناسب ارائه می شود.

  در زیر چک لیستی از ویژگی های مشترک کمپین های بازاریابی موفق ارائه شده است:

  1. اهداف روشن: هر Marketing campaign باید اهداف مشخصی برای سنجش عملکرد خود داشته باشد. در حالی که برخی ممکن است ترجیح دهند از صفحه گسترده برای ردیابی پیشرفت کمپین های خود استفاده کنند، اما استفاده از یک پلت فرم اتوماسیون بازاریابی که امکان ردیابی KPI ها را به عنوان شاخص های کلیدی عملکرد (KPIs) فراهم می کند، رویکرد بهتری است.
  2. مخاطب هدف: هنگام برنامه ریزی انواع کمپین تبلیغاتی حتما باید درک کنید که مخاطبان هدف تان چه کسانی هستند. این امر فقط ارسال پیام مناسب به مخاطبان هدف تان نیست بلکه باید از علایق مخاطبان، اطلاعات جمعیت شناختی و رفتارهای خرید آنها به خوبی مطلع باشید.

  برند سازی مداوم پیامی ثابت را در بین کانال ها تضمین می کند.

  • رویکرد خلاق و نوآورانه: یکی از بهترین ویژگی های یک نمونه کمپین تبلیغاتی موفق این است که از فناوری ها، پلتفرم ها و کانال های جدید برای ارائه پیام های منحصر به فرد و مرتبط با مخاطبان هدف استفاده می نماید. از این رو انجام کاری خلاقانه برای جلب توجه مشتریان و متمایز شدن از رقبا بسیار مهم است.
  • پیام روشن و پیشنهاد ارزش: ارتباطات بازاریابی باید مختصر و مستقیم باشند. همچنین یک نمونه کمپین تبلیغاتی موفق باید مزایای یک محصول یا خدمات را به اشتراک بگذارد. مصرف کنندگان روزانه با صد ها پیام تبلیغاتی بمباران می شوند. از این رو برای به یاد ماندنی شدن، پیام های خود را تا حد امکان واضح و سر راست کنید.

  سایر ویژگی ها

  • تجسمی و داستان گویی جذاب: جلوه های بصری و داستان سرایی نقش بسیار زیادی در ایجاد تعامل و ایجاد پیام های به یاد ماندنی ایفا می کنند. انواع کمپین تبلیغاتی موثر شامل ترکیبی از تصاویر و ویدیو های باکیفیت می باشند که داستانی را روایت می کنند.
  • برندسازی ثابت: برند سازی مداوم پیامی ثابت را در بین کانال ها تضمین می کند. این امر به کسب و کارها کمک می کند تا اعتماد مشتریان فعلی و احتمالی را جلب نمایند. عدم تطابق در برند سازی بصری می تواند منجر به عدم اعتماد در بین مشتریان بالقوه، از دست دادن حسن نیت و درآمد بالقوه شود.
  • رویکرد چند کاناله: انواع کمپین تبلیغاتی باید در چندین کانال از جمله چاپی، دیجیتال، رسانه های اجتماعی، تلویزیون، رادیو، فضای باز و غیره ارائه شوند. اثربخشی هر کانال به ماهیت محصول یا خدمات بستگی دارد. یک کمپین بازاریابی خوب باید از رویکرد چند کاناله استفاده نماید تا به مخاطبان هدف دسترسی پیدا کند؛ زیرا مشتریان حداکثر زمان خود را در این کانال ها صرف می کنند.
  • نتایج قابل اندازه گیری: اندازه گیری موفقیت کمپین های بازاریابی به شما کمک می‌ کند تا اطمینان حاصل کنید که از ترکیب مناسب کانال ها استفاده می شود و پیام های خاص در زمان مناسب برای افراد ایده آل ارسال می شوند. یک نمونه کمپین تبلیغاتی موفق عملکردش را در رابطه با تبدیل ها، لید ها و غیره اندازه گیری می کند تا مشخص نماید که آیا این رویکرد ارزش سرمایه‌گذاری را دارد یا خیر.

  این مطلب ادامه دارد…